SMMM / Finans

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Çözümleri

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler için özel olarak tasarlanan MTX Müşavir, sunduğu tam çözüm kümesiyle mükelleflerin e-devlet süreçlerine hızla katılımını sağlarken, beyannamelerden bordrolara, defter beyan süreçlerinden büro yönetimine kadar çok sayıda modülle de iş yükünü azaltıp zaman tasarrufu kazandırıyor.

Bulut Bilişim ve İşletim Sisteminden Bağımsız Yapı

Yeni nesil online teknoloji altyapısı ile kurulum gerektirmeden MTX Müşavir sayesinde, istediğiniz yerden işlemlerinizi tamamlayın. İnternetin bulunduğu her yerden erişebileceğiniz MTX Müşavir ile muhasebe süreçlerinizi dilediğiniz zaman yönetin. Son kullanıcı ara yüzü ile bilgisayarlarınızdan Windows, Linux, macOS ayrımı olmadan işletim sistemlerinden bağımsız de bir şekilde kullanabileceğiniz, donanım tasarrufu ile de rahat bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

MTX Müşavir, hizmet vermiş olduğu müşterilerinin tüm muhasebe işlemlerini kullanımı kolay arayüzü, hızlı raporlama, muhasebeleştirme gibi fonksiyonları sayesinde hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

Çoklu Modül Yapısı

SMMM’lerin bütün ihtiyaçları dikkate alınarak tasarlanan ve yeni arayüzle desteklenen MTX Müşavir; Büro Yönetimi, Muhasebe, Sabit Kıymet, Bordro, İşletme Defteri ve Beyanname, Defter Beyan Sistemine Entegrasyon modülleriyle tüm muhasebe süreçlerini noktadan noktaya kapsıyor.

 

Finans Çözümleri

MTX ürünleri ile bankalar arasındaki süreçleri yöneten MTX Finans, bankalarda oluşan işlem ve verilerin MTX ürünlerine hızlı bir şekilde aktarılmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda gider ve ödemelerin zamanında ve doğru bir şekilde yapılmasını da mümkün kılmaktadır. Veri güvenliğini artırırken, diğer yandan da operasyonel avantajlarıyla işlem yükünden zaman kazandırmaktadır.

Banka Entegrasyon

Banka ile ERP arasında güçlü aktarım
MTX Finans, ödeme ve tahsilat da dahil olmak üzere tüm banka işlemlerinin kullanıcı kontrolünden geçirilmesini ve oluşturulan kurallar doğrultusunda MTX çözüm sistemine entegre edilmesini sağlıyor. Özellikle banka ödeme ve tahsilat süreçlerinde kullanıcılara zaman tasarruf sağlıyor ve kullanıcı kaynaklı veri girişi hatalarını minimum düzeye indiriyor.

Kredi ve DBS İşlemleri

MTX Finans, yönetim açısından en zorlu süreçlerden biri olan Kredi ve Doğrudan Borçlandırma Sistemi (DBS) için tüm sürecin başlangıç aşamasından sonuç aşamasına kadar takip edilmesini sağlıyor. Böylece hem müşteri limitleri kontrol edilebiliyor, hem işletmenin banka finans işlemlerinde de kolaylıklar sağlayarak, tüm bankalara gönderim tek bir platform üzerinden yapılabiliyor, tahsil edilen faturalara ait ödeme kaydı ve borç kapama işlemleri otomatik olarak gerçekleştirilebiliyor.

ERP çözümü seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar nedir?

ERP seçimi, yönetim bilgi sistemleri, yönetim kurulu ve diğer departmanların koordinasyon uyumu için bütünleşik yapıya kavuşmasında, işletmelerin geleceğini şekillendirecek önemli bir karar mekanizmasıdır. Öncelikle işletmenin ihtiyaçlarını ve geliştirilmesi gereken alanları doğru şekilde belirlemek ve buna göre tercihler yapmak gerekir. Mevcut ihtiyaçları karşılamanın yanı sıra, gelecekte oluşabilecek ihtiyaçları da karşılayabilecek esneklikte, uygulanabilir, fonksiyonel bir ERP çözümünün seçilmesi önemlidir. Uygulamanın devamlılığı, destek garantisi, yerel koşullara uygunluk, güncel mevzuata uyumluluk gibi özellikler sunan ve bölgesel pazarı iyi tanıyan bir markanın tercih edilmesi, ERP’den en yüksek verimin alınmasını sağlayacaktır.

SMMM / Finans Çözümleri İçin Bizimle İletişime Geçiniz.

Kurulum ve Konfigürasyon

Ana bilgisayar ya da yönetici bilgisayarları diğer bilgisayarlara bağlamakla birlikte veri alışverişini sağlar ve eş zamanlı olarak ağa bağlı her bir bilgisayar için ev sahipliği yapar. İşleyiş ve istenilen taleplere göre kurulum ve konfigurasyon yapılmaktadır.

Kurumsal ürünler çeşitli lisans modeli ile kullanılmaktadır. İşletmelerin hangi lisansları kullanması hangilerine ihtiyacı olup olmadığı, konusunda yapılacak analiz ve maliyetlendirme ile lisanssız ürünlerin kullanılması durumunda oluşabilecek sorunları engellenmesi sağlanmaktadır.

Kullanılan verilerin boyutları ve ne hangi amaçla kullanıldığının doğru analizi yapıldıktan sonra işletme için en uygun veri depolama çözümü hakkında çalışma yapılması gerekmektedir.

İşletmeler için önem arz eden en büyük kaynaklardan bir tanesi işletme verileridir. Bunlar çeşitli uygulamalar, çeşitli veri depolama alanları ya da bulut ortamlarında yer almaktadır.

Temel olarak bilgi akışı için veri paylaşımı amacıyla çeşitli cihazları birbirine bağlayan iletişim teknolojileridir. Bilgi teknolojilerinin en temel katmanı olan network ile alakalı doğru maliyetle maksimum faydayı sizlere sunuyoruz.

Bulut bilişim ile ilgili işletmenizin uyumluluğu ve verimlilik konusunda yapacağımız değerlendirmeler ile Bulut yapısının sistemlerinize uygun olup olmadığını belirledikten sonra bu çözümleri işletmenize maksimum fayda ile entegre ediyoruz.

Sanallaştırma çözümleri sayesinde komplike yapılarınızı ve donanımsal maliyetlerinizi azaltarak bu çözümleri yönetme ve kullanma yetkinliklerimizi firma yapınıza aktarıyoruz.

Yazılımsal ve donanımsal; arıza, hata ve problemlerinize uzaktan ya da yerinde destek hizmetleri sağlamaktayız. Problemlerin tespitinden sonra yaptığımız çözümler ve çözüm sonrası hazırladığımız teknik raporlar sayesinde yaşanan problemlerin tekrar etmemesi için gereken her detayı sizinle paylaşıyor ve gereken çözümleri sağlıyoruz.