Ağ / Network

Kurulum ve Projelendirme :

Ağ / Network, bilişim ve teknoloji sistemlerinin birbirleriyle iletişim halinde olması durumudur. Ağ / Network sistemlerinin hızlı ve sorunsuz çalışması için alt yapısının çok düzenli yapılmış olması gerekmektedir. Bu sebeple doğru bir Ağ / Network mimarisinin oluşturulması, model tasarımı ve projelendirme yapılması gerekmektedir.

Ağ / Network Kurulumu, büyüyen genişleyen işletmeler ve kurumlar için iletişimin güçlü ve güvenilir Ağ / Network üzerinden yapılabilir olması hatasız, sorunsuz bir şekilde üretkenlik ve verimliliği arttırır. Yapısal Kablolamadan, kabin kurulumuna kadar tüm alt yapı hizmetlerini sunmaktayız.

Aktif Cihazlar:

Aktif cihazlar; hub,  switch, router, firewall, kablosuz vericiler, gibi ağ trafiğini yöneten ağ altyapısı üzerinde iletişimi sağlayan elektronik cihazlardır. Bu cihazlar, bilgisayarlar (sunucu, istemci vs.) ve bunlar üzerinde çalışan yazılımlar (e-posta sunucusu, web sunucu, dns sunucu vs.) Print server gibi ağ üzerinde bir donanımı ya da hizmeti kullanıcılara ulaştıran iletişim sağlayan cihazlardır.

Ağ üzerinde iletişim, yetkilendirme, paylaşım, güvenlik bu cihazlar ve üzerlerinde çalışan yazılımlar ile sağlanır. Tüm bu alt yapı donanımlarının ayarlanması ve testlerini başarılı bir şekilde sağlanmaktadır.

Network Sunucu Yapılandırmaları:

Sunucular ve sistem kullanıcılarının Ağ / Network yapısını en verimli şekilde kullanabilmesi için Server İşletim Sisteminin Rol ve Hizmetlerini uygun şekilde yapılandırmak en az fiziki ağ alt yapısı kadar önem taşımaktadır. Güvenlik duvarlarının da bu yapıyı en iyi şekilde koruması gerekmektedir. Linux ağ yönetim çözümleri, uzak mesafeler arası ağların güvenli çalışması için gerekli önlemlerin alınması vb. hizmetleri profesyonel olarak gerçekleştirmekteyiz.

Sorun Giderme / Düzenleme Hizmetleri:
  • Ağ yapısının yeniden projelendirilmesi, mevcut ağ hatalarının tespiti,
  • Zayıf akım kablo yapısının (UTP, Fiber Optik vs.), prizlerin, altyapısının yenilenmesi,
  • Ağ hız ve performans problemleri, bağlantı problemleri gibi sorunların çözülmesi,
  • Ağ cihazlarının sorunlarının çözülmesi, ayarlanması, çalıştırılması,
  • Ağ sunucu işletim sitemleri sorunlarının çözülmesi.

Ağ /Network Kurulum Teklifinizi Şimdi Alın.

Kurulum ve Konfigürasyon

Ana bilgisayar ya da yönetici bilgisayarları diğer bilgisayarlara bağlamakla birlikte veri alışverişini sağlar ve eş zamanlı olarak ağa bağlı her bir bilgisayar için ev sahipliği yapar. İşleyiş ve istenilen taleplere göre kurulum ve konfigurasyon yapılmaktadır.

Kurumsal ürünler çeşitli lisans modeli ile kullanılmaktadır. İşletmelerin hangi lisansları kullanması hangilerine ihtiyacı olup olmadığı, konusunda yapılacak analiz ve maliyetlendirme ile lisanssız ürünlerin kullanılması durumunda oluşabilecek sorunları engellenmesi sağlanmaktadır.

Kullanılan verilerin boyutları ve ne hangi amaçla kullanıldığının doğru analizi yapıldıktan sonra işletme için en uygun veri depolama çözümü hakkında çalışma yapılması gerekmektedir.

İşletmeler için önem arz eden en büyük kaynaklardan bir tanesi işletme verileridir. Bunlar çeşitli uygulamalar, çeşitli veri depolama alanları ya da bulut ortamlarında yer almaktadır.

Temel olarak bilgi akışı için veri paylaşımı amacıyla çeşitli cihazları birbirine bağlayan iletişim teknolojileridir. Bilgi teknolojilerinin en temel katmanı olan network ile alakalı doğru maliyetle maksimum faydayı sizlere sunuyoruz.

Bulut bilişim ile ilgili işletmenizin uyumluluğu ve verimlilik konusunda yapacağımız değerlendirmeler ile Bulut yapısının sistemlerinize uygun olup olmadığını belirledikten sonra bu çözümleri işletmenize maksimum fayda ile entegre ediyoruz.

Sanallaştırma çözümleri sayesinde komplike yapılarınızı ve donanımsal maliyetlerinizi azaltarak bu çözümleri yönetme ve kullanma yetkinliklerimizi firma yapınıza aktarıyoruz.

Yazılımsal ve donanımsal; arıza, hata ve problemlerinize uzaktan ya da yerinde destek hizmetleri sağlamaktayız. Problemlerin tespitinden sonra yaptığımız çözümler ve çözüm sonrası hazırladığımız teknik raporlar sayesinde yaşanan problemlerin tekrar etmemesi için gereken her detayı sizinle paylaşıyor ve gereken çözümleri sağlıyoruz.